OFFSCREEN-CZ

 

Bores - Rataj - Trojan Trio

Ivan Boreš - akustická / elektrická kytara

Jan Trojan - ozvučený plech, živá elektronika

Michal Rataj - živá elektronika, činel

 

Video TEASER Offscreen #6

 

Album je výsledkem téměř desetileté společné práce a pokusem o její shrnutí. Zejména vychází z formy streamovaného vystoupení na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2020, které bylo oceněno 14th Tais Awards & Harvest Prize 2021.

Všichni hráči prošli pražskou HAMU, aby se později jejich hudební světy začaly setkávat obohaceny o širokou paletu různých kompozičních i performačních zkušeností. Ivan Boreš vystudoval klasickou kytaru u Štěpána Raka, přestože se později uchyluje k výsostným kytarovým experimentům a virtuóznímu metalu. Michal Rataj vystudoval skladbu a díky svému zájmu o elektronickou hudbu začal procházet rozhlasovým i filmovým zvukovým designem a hledat jejich spojnice jak s komorní a orchestrální tvorbou, tak světem současné improvizace. Jan Trojan je rovněž absolventem skladby, jeho zájem o témata akustické ekologie v kontextu současné zvukové kompozice jej však postupně přivedl k bastlení všeho druhu, recyklování a propojování nespojitelného.

Společné trio hudebníků vyrůstá v průsečíku instrumentální virtuozity, zvukové imaginace i současného instrumentálního designu a je výsledkem vzájemného emočního napojení jak ve světě současné improvizace, tak i kompozice.

 

  

 

 

Print